CZ EN

Kontaktujte nás

Season Ender v Žebráku

12. 06. 2012, autor: Lukáš Turek
účastnící akce: Lukáš Turek, Marek Petelík

Zakončení dirtový sezóny a decentní párty

 

Jak jsem již psal v minulém reportu, dnes se podíváme na akci pracovně zvanou Season Ender, která právě navazovala na akci předchozí. Spojení obou akcí je evidentní už z plánovaného programu: promítání bikovejch videí včetně videa z Troniqs B-day jamu, promítání fotek z celé sezóny a opět fotky z jamu nemohou bejt vynechány, místo promítání je taky prakticky stejný jako jam, takže suma sumárum plán byl takovej, že si s partou kámošů dáme nějaký to pivko a zavzpomínáme si, jak jsme se měli celej ten rok na kole krásně.

Program se naštěstí vlivem počasí rapidně mění, a to, že nebudem jen sedět jak Pepíci u piva a čučet na telku, ale dokonce si budem moct to, co je v tý televizi zahrát. Takže kola sebou a sraz lehce po obědě na dirtech. Celkem se nám i mění složení posádky, kdy Kiff má prý životní kalbu u nich na vesnici, takže nejede (Crash stejně řikal, že to určitě kvůli nějaký holce, tak mu to nebudem zazlívat, i když vyprdnout se na kamarády kvůli nějaký holce, no fuj:)),  čerčanští maj taky jiný věci na práci, prej koupili novej asi metrovej bong, tak ho musej každej den testovat, vyjma Hárwyho, kterej se nakonec stává s kanadským Rangerem šéfem gangu, a jelikož jezdí každej den na Točnou, tak bereme do auta skoro Točnáky Pomeranče, Kubase a jejich GoPro. To není určitě na škodu a naštěstí Kubas není línej jako já s Kiffem, kdy zmáčknout čudlík na GoPru je pro nás nepředstavitelnej úkol, takže naštěstí  vše točí a nakonec z toho vycházíme dle mě parádní videjko, který můžete sosnout dole pod článkem.

Po celkem punkový cestě, kdy jsme stihli udělat na kameru asi 3000 fotek, potkali jsme na dálnici samuraje z Kill Billa, probrali snad všechno od klasickýho sraní až po holky, jsme konečně na dirtech. Účast není nijak valná, přeci jenom není už 30 stupňů a dirty jsou lehce oslizlí, ale místní zabijáci tu jsou, tak jdeme na to. Například mě to, že to není úplně vyprahlý náramně vyhovuje, protože v létě jsem si musel mezi jednotlivejma skokama lehce přibrzďovat, ale teď to vychází ideálně. Někomu to ze začátku občas nesedí, takže to sem tam cinke, ale nakonec to všichni davaj na pohodu, každej si to maximálně užívá, jezdíme vláčky, děláme kraviny, točíme, fotíme a celkově je to fakt mega pohoda. Zde bych jenom vypíchnul výkony Máni, o kterým jsem Vám psal v minulým reportu, a kterej to opravdu má v hlavě trochu přehozený. Ukažme si na příkladu: dává nothing, ok, protáhne ho, ale kolo mu spadne trochu do strany a dolu, naštěstí to nějak pochytá a odjíždí. Pak dá kaňo, opravdu pěkně protáhne, ale sem tam to holt občas nevyjde a tak si dává párkrát na držku. Když už má najetý tyhle triky, tak si řekne proč bych je nezkusil dohromady. Vylítne, kopne káňo, pustí obě ruce a letí...a letí...až do dopadu takhle a se slovy:,, Mě se to nechtělo ani vracet, to byl tak pěknej pocit" to totálně zabíjí a jde zkusit další triky. Shrnuto podtrženo, padá asi 10x krát, ale u mě největší respekt, protože do toho fakt mega šel. Jediný čím si to můžu vysvětlit je, že vozí BeachBitch rukavice, jinak opravdu nevim:) Jeho nějaký kousky můžete vidět právě na vídeu, tak na to mrkněte.

Taky se avízovalo, že se půjdem kouknout do lesa na takovou tratičku, ať je taky trochu změna, tak tak činíme a valíme to směr les. K nám se přidávaj další riders, jako BeachBitch team rider Mára Pekelník (byl s náma už na dirtech, ale fotil, díky Máro) a další a další, takže je nás celkem už tlupa. Ještě bych dodal, že celou dobu je s náma trick killer Ondra, ale jelikož je to zlobivej kluk, tak mu máma zamknula kolo a tak se mohl jen dívat. Uff, ještě, že už jsou tyhle časy za mnou, hehe. No blbneme si v lesejku, a už se začíná pomalu stmívat, tak ještě pár prohoupnutí a ježdění pomalu končí.

Řešíme kam dát věci a kola, naštěstí Troniq nám je ubytuje, tak stačí pouze jednoduchá věc - dostat se k němu dom. Je to fakt mega daleko (asi jeden, slovy jeden kilometr), a tak frčíme autem. Teď bych Vám chtěl říct jeden příběh, kde podobnost s nějakou skutečnou událostí je čistě náhodná, všechny postavy jsou vymyšlené a nepopisují žádnou konkrétní událost. Takže máme auto, model třeba Yaris, aby to bylo důvěryhodnější, tak to bude Yaris s korbou. Řidič, ačkoliv nosí brejle dobře vidí, a řikejme mu třeba Joe. Vedle sedí Josh, kterej sebou nemá kolo, protože mu ho jeho maminka zamkla doma. Dál tu máme Bruce, kterej má tak přetáhlej řetěz, že nemůže ani šlapat, tak je na korbě a má v ruce kameru. Poslední dva aktéři jsou John a Peter, který se na korbu už nevešli a tak musej po ose. Jelikož to jsou ale kluci vynalézaví, tak se chytnou korby a nechaj se táhnout. Rozuměj - sedíš na kole, jednou rukou se ho držíš a druhou se držíš auta. Řidič Joe už chce bejt v cílí, tak na to trochu šlape, naopak se zvětšující se rychlostí dostává John držící se korby nápad. Rukou původně držící se řídítka, začne otevírat dveře u Yarise, takže se ocitá v poněkud zvláštní situaci, která prostě nemůže dopadnout dobře. A taky, že ne, přední kolo začíná vrávorat a najednou mizí pod koly nabušenýho Yarise. Ty vole, vono ho přejelo auto, pomyslí si v duchu snad každý zúčastněný. Ozývá se mega rána, která doslova odpálila původně na 6 atmosfér nafouknutý přední kolo, z ráfku je devítka, zánovní vidlice značky Fox je nehezky sedřená, ale John žije a navíc bez ujmy na zdraví. Kdyby kameraman Bruce nebyl kokot a dobře to natočil, mohli jste to krásně vidět na videu, teda samozřejmě kdyby se něco podobnýho čirou náhodou stalo, ale jak asi všichni tušíte, to se prostě nemohlo stát :D!

No, naštěstí všichni účastníci dojeli v pořádku, nic podobného je nepotkalo a tak nás čeká už jen závěrečná párty. O tý Vám nic nenapíšu, protože to nestojí ani za řeč, nikdo se nepoblil, nikdo neotrhal žádný kytky, nikdo netancoval na hlavě, nevypilo se ani jedno pivo, vůbec se nepařilo, všichni šli brzo spát, no zkrátka něco jako rentierský čajíček o páté. :-D :-D Lidi co jsou na fotkách jsou nám jen podobní, my to totiž určitě nejsme, my jsme, jak už jsem řek, jen seděli a koukali se na sebe:)

Poslední věta je speciálně pro Máru Pekelňajze, kterej si opět jako loni musel vzít stejný triko jako já (čti pozorně on jako já, né já jako on:D), ale na druhou stranu to chápu, to tričko je prostě TOP a každýmu pomůže, aby se stál králem parketu. Na příští rok se už doopravdy domluvíme, abychom nerušili již zavedenou tradici ;]

Díky Všem zúčastněným a díky Všem co to dočetli až sem! Příště to bude opravdu kratší, slibuju! Maj te se!

Fotogalerie

Videogalerie

česky english