CZ EN

Kontaktujte nás

Tronigs Birthday Jam vol.II

12. 03. 2012, autor: Lukáš Turek
účastnící akce: Lukáš Turek, Marek Petelík

Dual slalom a dirtovej jam, kterej přinesl 1.flek!

Vrátíme - li se o nějakej ten pátek zpátky v čase, tak tu máme další víkend našeho bikovýho kolotoče. Poněkud ortodoxní otázka – KAM? odpadá, protože v kalendáři mají všichni zaškrtnuté na víkend Tronigs B-Day Jam vol. II. Byli jsme tu už loni, kde bylo zezačátku celkem vlhko, a tak při naskakování jsem vjel mimo vše zachraňující koberec a šel solidně na držku. Nakonec z toho bylo umístění v podobě největší držky dne, takže moje motivace jsem jet znovu, byla více než evidentní:) Samozřejmě zopáknout si toto prestižní ocenění nebyl jedinej důvod proč jsem jet, ale hlavní pointa  týhletý akcičky tkví v tom, že se sejde parta super lidí, dají si společnej pojezd a večer tu pohodu spláchnou nějakým tím pivkem.

Jak už bylo řečeno, odpadli prakticky všechny otázky komplikující nám užít si fajn víkend, takže jediný co jsme tak mohli mít na práci bylo počítání oveček při krácení si dlouhé chvíle. A ejhle, nikdy nemůže být nic v pořádku na 100%, takže se záhy ukazuje celkem podstatnej problém číslo 1.  – Chčije jako kráva! Nikdo z nás bohužel není Pán Bůh, a tak pořadateli Troniqoj nezbývá nic jiného než akci přeložit. Mě se to nakonec taky celkem hodí, protože minulý víkend byl další ročník Pilníkova pozdního odpoledne, kde jsme již po několikáté měli takovou menší doplňující exhibici, ovšem já jsem v tréninku přetočil flipa, celkem tvrdě dopad na dřevěnej dopad a praštil se do zápěstí. Ještě jsem šel na to znovu, čistě ho odjel, ale když jsem si sundal věci a čekal na hlavní show, ruka spíš než ruka začala vypadat jako hůl Jardy Jágra. Všechno zlí je prej pro něco dobrý, a tak se mi naskytla alespoň šance spolumoderovat tuhle prestižní akci. Nakonec mě prej nebylo místama vůbec slyšet, což když si tak zpětně přehrávám bylo asi dobře:) Každopádně super zkušenost, za kterou díky! Ale vraťme se zpět k Tronigs B-Day jamu, tohle byla jen taková vsuvka, proč jsem byl na jednu stranu rád, že prší.

Další víkend svítí neskutečný letní sluníčko, takže to vypadá, že nám vytouženej víkend nemůže už nic pokazit. A ejhle – máme tu problém numero 2 – nejede auto! Naštěstí vše operativně zahraňuje půjčením nabušenýho Yarise moje babička, za což jí tímto velice děkuji – díky babi!. Když si představím kombinaci danou rovnicí: 2 lidi + 2 pevňáky + 1 sjezďák = Yaris není mi úplně do smíchu, ale naštěstí tam vše nakonec skládáme (viz. galerie, bohužel foceno mobilem, takže shit kvalita - jen pro představu). Dokonce tam zbývá ještě místo, takže vzít si třeba ještě jedno epesní tričko BeachBitch by nebyl problém:D

V nákupní tašce na 4 kolech se přesouváme na místo dění akce (tedy město Žebrák) a už vidím, že je tu celkem tuna lidí. Místní, Čerčanští, rakovnickej Těpán nebo třeba BeachBitch team mate Mára Pekelník. Za největší zmínku určitě ale stojí čerčanskej Kulík, což je týpek, kterej na kole už pár let nejezdí, protože má trochu jiný koníčky. Než se dostali kluci z Čerčan do Žebráku (tak ¾ hodiny max) stačil vykalit 6 Bráníků a první na co se zeptal když přijel, bylo jestli už funguje pípa. No holt každej má trochu jiný priority:) My jsme ale hlavně přijeli kvůli ježdění a místním dirtům, i když nezastírám, že na nějaký to večerní pivko jsem taky těšil.

 

Story Of Dirt Zebrak on Pinkbike

Novinkou pro letošní rok, byl závod v podobě dualu a já jelikož jsem prozíravej hoch, jsem tušil, že kombinace zatáček na trávě plus jedna brzda plus sjetý dirtový pláště nebude asi to pravý ořechový, to je důvod proč jsem si vzal sebou ještě druhý kolo, který má aspoň 2 brzdy. Kluci si mysleli, že to vochčijou ještě líp, že se závodu ani nezúčastněj. Ale Troniq byl nekompromisní a jet musel  každej kdo měl kolo nebo co alespoň kolo trochu připomínalo. Takže o zábavu bylo postaráno. Zábavná byla taky celkem kvalda, teda alespoň pro mě, protože ačkoliv se jezdí kvalda pojednom, tak já jsem tam sám nebyl. Doprovázel mě totiž Těpán Cerw z Frackovníka, a to tim stylem, že se mnou běžel dolu a v každý zatáčce na mě volal:,, Umřeš"! nebo taky třeba klasický už jde ven a podobný hlášky. Taky jsme si chvíli povídali, takže race mode byl celkem evidentní:DAle nebudu se vymlouvat, stějně bych lépe nezajel, protože kluci jeli mega dýky a tuším, že první byl Alda. Na druhou stranu šlo stejně jen o rozřazení do pavouka dál do závodu a na stranu třetí to bylo stejně hlavně celý o srandě, která byla maximální. Pak následoval klasický dual race, to znamená 2 rajdři proti sobě, nutno podotknout, že často byli díky Těpánovi rajdři tři a Těpán by si tak určitě zasloužil cenu fanoušek dne, protože jeho výkony byly někdy až nadlidské. Já jsem se závodem prokousával více či méně dobře, až jsem najednou byl v semifinále. Uff, zase to tlačit dvakrát nebo třikrát nahoru? Tak to bych asi nedal, protože nás ještě čekali další disciplíny, tak jsme se sportovně dohodli z jezdcem-pořadatelem Troniqem, kterej měl lepší čas z kvalty než já, že bude mít trojku on a na mě zbyde brambora. Vyhrál nakonec Máňa, druhej Alda a zbytek víte. Ještě bych vypíchnul jízdy BeachBitch team ridera Máry Pekelníka, kterej jezdil až drny lítali, jenže jeden se mu stal osudným a poslal ho k zemi.

Další na programu byl bunnyhop contest, kterej suverénně vyhrál BMXdownhillovej rodák Hárwy, kterej přeskočil snad 3 metry. Pak nás čekala další sranda a to v podobě skoku do vejšky na dirtu. U těhle disciplín se vždycky bojím, že se někdo zabije, ale naštěstí klukům nevyšlo měřidlo s laťkou, a tak to všichni přeskočili. Teda až na Kiffa, kterej normálně lítá největší vejšky, ale asi se chtěl v tomhle případě trochu odlišit.

A jako highlight dne byla na programu královská disciplína dirt jam. Kvůli tomuhle svezení jsme sem prakticky přijeli a kvůli tomuhle jsem ani nedojížděl dual, protože jsem se bál, aby se mi nedostatek sil nestal osudným. Tak jako všechno se i tenhle jam odjel v pohodové atmosféře, všichni se snažili vydat ze sebe maximum, ale bylo dobrý, že to nebylo žádnou násilnou silou, ale prakticky bez žádného stresu. Já jsem se soustředil hlavně kombinovat co nejvíc triků v jednom skoku, aby všechny jízdy nevypadali stejně a nakonec se mi to i tak nějak podařilo, a třeba no foot can can do xupu mi udělal opravdu radost. Poté přišlo vyhlášení, na kterým se dohodli všichni jezdci společně, trojku bral vítěz dualu nejvíc suicider Máňa, kterej fakt dává, jenže občas ty triky trochu neustojí.  Prej příští rok pojede jenom dirty, tak si myslím, že se máme na co těšit. Druhej flek bere mladá Mnichovická krev a můj parťák Kiff, o kterým se píše dokonce i na Wikipedii.:D No a nakonec první místo jsem bral já, což mě opravdu potěšilo a moc si toho vážim, díky klucí!

 

                             

Poté následoval párty mode, ze kterého bych vybral jen pár top věcí, protože už i tak mega dlouhej report, by se stal prakticky nekonečným. Takže událost první – klasicky někoho hledáme, to je jasný, furt někoho hledáš, jenže teď to byl Těpán a opravdu nikde nebyl. Jedinej inteligentní způsob (koho taková blbost mohla napadnout) je, že mu rozhoupem, případně poponesem auto, alarm začne hulákat a ztracenej Ťepán se objeví. Plán dokonalej a prakticky do poslední puntíku vychází. Avšak ne zcela tak, jak jsme si představovali, Těpán se sice záhy objevuje, ale lehce rozhorčen máchá rukama snad všema směrama. Schytávám to zrovna já (proč zrovna já), a tak radši beru nohy na ramena a zdrhám pryč. Po lehčím vyklidnění situace si to s Těpánem vysvětlujeme, teda já mu spíš vysvětluju náš super plán, on ho sice nevim proč moc nebere, ale i tak si to vklidu probereme a zase jako největší kámoši jdeme na místní diskotéku. Zde nastává situace číslo dvě – výše zmiňovaný týpek jménem Kulík je i přes svůj pravidelný trénink lehce opilý a ztrácí mobil. Najednou vidíme borce jak drží onen telefon v ruce, schyluje se k pěstem, ale naštěstí se borec snaží situaci vyřešit a dává nám podmínku, že jestliže řekne Kulík svoje telefonní číslo toho mobilu, tak mu ho vrátí. Zdánlivě primitivní úkol se stává vlivem démona alkoholu prakticky neřešitelným, ale naštěstí se Kulík asi na 14! pokus strefuje a mi radši mizíme honem pryč k naší základně. Zde vidíme total rozebraný Kiffovo kolo na stromě, a když řikám total, myslím tím opravdu total, to znamená třeba nanejtovanej řetěz na stromě, vyndaná nafouknutá duše a podobně. Když to vidíme radši jdem spát, přeci jenom to byl perný den.

Omlouvám se Všem, že to bylo mega dlouhý (těm co se dostali až jsem upřímně tleskám), ale já jsem měl prostě potřebu se s Vámi podělit s touto mega dobrou akcí, a když už, tak se vším všudy. Navíc až za 50 let budu senilní dědek, otevřu si tuhle stránku a zavzpomínám si, jak jsme se měli tenkrát s partou super kámošů nejvíc dobře!

P.S. Checkujte video z této akce, na kterým se mihnu taky pár záběry. A další fotky hlavně z dirtu, kterejch tu moc není, budou v příští reportu navazující na tuhle akci.
Stay tuned!

 

Fotogalerie

česky english