CZ EN

Kontaktujte nás

Full Throttle

11. 18. 2012, autor: Michal Kosík
účastnící akce: Michal Kosík

Poježdění s Čárysem ze 720ky na Špičáku

Vrátíme se teď v čase a to na otevíračku Kona bike parku Špičák na Šumavě.Otevíračka samotná byla hodně hustá na pětset lidí si přijelo pojezdit do jednoho z nejlepších parků u nás.Jako každoročně park otevíral jako jeden z posledních tak si to všichni přijeli vychutnat.Taky sem se konečně setkal s Čárysem ze 720.cz a tak jsme domluvili ,že pojezdíme a on něco potočí.Taky vlastně viděl 4kolo poprvé na vlastní oči.

Tak jsme  vyrazili na lanovku.Omlouvám se všem za předbíhání fronty , ale bohužel neprojedu turniketem mám to přece jen trochu širší než jsou vaše radla :)

Výjezd na kopec šel celkem  fajn i přes to ,že jsme z technických problému zůstali vyset asi v půlce kopce cca na 20min.Za tu chvíli jsme s Čárysem slušně pokecali a lecos se navzájem o sobě dozvěděli.Sranda byla veliká.No nic nahoře nasedáme a vybíráme kudy dolů.

Tak jedem?jasná ozve se..

Jen v rychlosti popíšu co mně napsal Čárys a pak si vklidu zkoukněte krátkej edit.

Nejvíc ten den byl totiž Mister Michal Kosík, za kterým jsem měl tu čest jet jednu jízdu, hehe. Hoši, to totiž není čtyřkolka, to není bike, to je letadlo křížený s prostupností terénem štábního vozidla z "Cesty krve" ! To žere takový věci, že sem nepochopil.
A ten pilot, ten taky není uplně normální, popíšu sekci.

Jedeme odshora, rozmaže to na lavici. Před ní drift, neubírá, srovnává to, drží. Odraz. Letí vzduchem, lehce do křiváka. Přední kola do doapdu, zadek nahoru ! Voe, von to skoro celý dá, sem neviděl !! Dál jedem klopky, najednou to střihne doleva a řítí se borůvčím ze svahu kolmo dolů.

Vrhám se za ním, maje v kalhotách nasráno.
O 2o metrů níž brzdy, téčko, a zpět do tratě. Valíme dál. Každejch 3O metrů po dvou kolech, v jedná zatáčce dává handplant o kamen, protože to vypadá, že pujde přes boudu, a chytá klacky, a valí dál... A tak dále.

A pak to přijde :) Lávka, asi 5O cm široká. Jedny kola po ní, druhý venkem, chytá butr jak kráva a už to klopí na dvě...chvíli po nich jede...a pak už to válí pana vorel !! Muhahaááá, to je vono, to je vono ! Jde přes boudu jak v relly káře. Zastavuju.

Plácáme si.

"A co jako teď, brácho ? "ptám se ho.
"Převrhni mě na kola, a valíme dál !" ozve se zpod vozejku.

Hoši, punk je evidentně jinde.
RESPECT, brácho !

Videogalerie

česky english