CZ EN

Kontaktujte nás

Budování pumptracku

11. 09. 2012, autor: Marek Petelík

Jak vznikl projekt pumptrack v mé vesnici.

V roce tuším 2010 jsem se přestěhoval z Prahy na vesnici kousek od Prahy. Bylo to pro mě uplně nové místo a pochopitelně jsem zde nikoho neznal. Nicméně barák mám hned vedle lesoparku a chuť jezdit je každým dnem tudíž mi nezbývalo nic jiného než prozkoumat okolí a zjistit možná místa kde by se dalo něco na kolo postavit. Shodou náhod jsem v lese potkal jednoho mountainboardistu který zde sjížděl takovou rokli na konci který byl menší skoček. Ten jsem si postupně zvětšoval a zvětšoval až sem z toho udělal dva a postupně jsem přistavěl ještě pár skoků. Občas se sem zatoulali i jiní a začal jsem se bavit s pár lidma. Těm se moje nadšení celkem líbilo a začali ho sdílet se mnou. Pomáhali často stavět až se z toho vyklubala celkem slušná partička lidí. Teď po zhruba 2-3 letech co tu jsem jsme dokázali vybudovat celkem solidní plácek na ježdění. Jenže postupným dospíváním se lidi mění a tak mě partička opustila ale zaplať pámbu se objevili mlaďasové s velikym nadšením pro věc a tak jsme začali jezdit spolu. Pomáhal jsem jim shánět součástky na kola aby si trošku vytunili horáky a prostě se do toho začlo pořádně šlapat.


pumptrack

Letos na jaře jsme dostali nápad vybudovat pumptrack. Napřed to bylo malý kolečko který za chvíli omrzelo postupně jsme přidávali a přidávali až z toho máme asi 120metrů dlouhej pumptrack obsahující asi 39 boulí a 8 klopnek. Vzhledem k mojí závodní sezoně jsem ale neměl skoro žádnej čas tady bejt a věnovat se s klukama výstavbě tudíž vždy když jsem se sem dostal tak jsem akorát klukům řek co je potřeba upravit aby to bylo jetelný a  oni makali jak černý až se prostě podařilo dílo dokonat. Ruku k dílu dal i místostarosta a dal nám na to ofiko povolení a nechal nám tu postavit lavičku a koš za co moc děkujeme. Pravděpodobně se můžeme těšit i na nějakou další spolupráci....
No a pak jsme samozřejmě dolaďovali už společně různě detaily apod. A natočili jsme instruktážní video. Pokud by někdo měl zájem se za náma na pumptracku zastavit. stačí mi dát vědět na email Mara@beachbitch.com díky a doufám že se tady potkáme :)

pumptrack

Fotogalerie

česky english