CZ EN

Kontaktujte nás

Kraslice a Aš

07. 05. 2012, autor: Robert Matoušek

O tomto víkendu se jel první 4X závod u nás. Jednalo se Českou Fourcross Ligu. Konkrétně v sobotní 35°C výhni na dráze v Kraslicích. Z mého pohledu jde o jednu z nejlepších drah u nás. Spousta skoků, kamenitý povrch, klády,... Tak to má vypadat. Kvaldu jsem zvládnul se 7. časem a ztrátou na top 4 0,09s. To mě trochu mrzelo, protože nasazení do pavouka i výběr drah by pak byla lehčí záležitost. A 0,09s je podle mě jedno sáhnutí na brzdu... V závodě jsem základními koly postoupil hladce, v semifinále jsem projel cílem jako 3. Toto mě vyslalo do malého finále o celkové 5. místo. Malé finále se mě podařilo vyhrát a z prvního závodu ČFL v kategorii Elite vezu 5. místo, což jsem bral za solidní výsledek.

Nedělní závod v Aši byl úplně jiný, než sobotní. Především celý den pršelo a 15°C nebyla také žádná hitparáda. První 45minut tréninku jsem strávil opravou kola. Nervy tekly, ale vše jsem nakonec vyřešil a mohlo se jít na věc. Dráha v Aši se vyznačuje velkými skoky a několika možnostmi projetí zatáček. Bavila mě o něco miň, ale to bylo spíš kvůli počasí. Kvalifikační jízdu jsme hodně slušně řečeno pokazil, celé to začalo ve druhé zatáčce a skončilo v cíly 6. časem a velikým rozčarováním. Základní jízdy byly opět bez problému. Semifinálová jízda mě vyšla parádně a byl z toho postup do velkého finále! V něm jsem od startu jel vedle Zdendy Plášila, ten měl výhodu vnitřní stopy a setinovým probrání situace v hlavě jsem se zařadil za něj a dojel si tak pro 2. místo.

Z prvních dvou závodů série ČFL v kategorii Elite beru tedy 5. a 2. místo! Výsledky jsou super. Především ten z Aše. Velkou radost mě dělají starty, na kterých jsem cítil jistotu. Co by chtělo zlepšit, tak kvalifikační jízdu, kterou bych měl zvládnout bez chyb a na 110%. Závod pak bude o moc jednoduší.

Videogalerie

česky english