CZ EN

Kontaktujte nás

Mistr republiky ve 4X

07. 26. 2012, autor: Milan Myšík

Krátké povídání o tom jak jsem si vysloužil dres v národních barvách a stal se mistrem republiky ve fourcrosse roku 2012!!


Spoustu jezdců včele s Měchurovýma, Prokopem,... raději dali přednost Downtownu v Rakovníku, přitom trať v Peci je těžká ale pro všechny stejná... V kvalifikaci jsem jel hoodně opatrně a skončil jsem 3. s velkou ztrátou na vítěze. V semifinále jedu se Staškem a Tejchmanem, v první zatáčce jdu k zemi s Tejchmanem, který zůstává ležet, já s prasklým kšiltem a helmou dojíždím skoro po slepu druhý a postupuju do finále.

 

 

Ve finále dávám nejlepší start. V druhé zatáčce na mě útočí Stašek, jen tak tak jsem se udržel na kole, najednou z druhé strany to zkusil Tatarkovič, opět se štěstím jsem to ustál. Na druhé rockgarden, která má 30metrů jsem zavřel oči a jel, jelikož jsem za sebou cítil Kamil Tatarkoviče, který měl celopéro a to bylo na rock garden sakra znát. V předposlední zatáčce to Kamil zkouší vnitřkem, naštěstí byl krátkej a sáhl po brzdě, což mě ,,zachránilo". Takže se rozjíždím na 2 největší skoky na poslední rovině a poprvé v životě jsem ve finále MČR poslal ten dlouhý dvoják dole (16m), abych získal titul a zachránil aspoň titulem sezónu...To se povedlo, dvoják jsem skočil celkem v pohodě a při neúčasti dvou posledních mistrů světa Slavíka (zranění ruky, ze sobotního pádu) a Prokopa jsem si dojel pro titul !!! Druhý dojel Adam Stašek, třetí Honza Finda a čtvrtý Kamil Tatarkovič.
Je to jakási satisfakce po neúspěšné Světové sérii, kdy jsem se potýkal se zraněním zápěstí, pak záda atd... V srpnu mě čeká ME v Polsku na které jsem nominován za ČR a v Peci mi řekl repre trenér, že možná ještě pojedu na MS do Rakouska jakožto mistr ČR, tak uvidíme :))

Dííííky Vám všem moc za podporu!!!

česky english