CZ EN

Kontaktujte nás

Mistrovství Evropy 4X

09. 05. 2012, autor: Milan Myšík
účastnící akce: Milan Myšík

V pátek dopoledne jsem vyrazil na můj poslední letošní fourcrossový závod. Na evropu do Polska - Szczawno-Zdrój, kde se kazdoročně jezdí ty největší, evropské a světové závody. Už na páteční trénink, přišlo neuvěřitelné množství diváků. V sobotu jak už bývá zvykem se jel závod večer za umělého osvětlení. V tréninku jsem se cítil výborně a v kvalfiikaci jsem si dost věřil. Celou horní polovinu jsem zvládl bez chyby a rychle, jenže v poslední zatáčce před dvěma nejdelšíma skokama jsem chyboval, najel špatnou stopu, vycvakl SPD a nabral velikánskou -ztrátu. To znamenalo v kvalifikaci až 31.místo.

 

 

A už od první vyřazovací jízdy jsem se honil po celé trati s rakušem Slavikem, který byl v kvalifikaci 2. Společně jsem postupovaly až do čtvrt finále, kde k nám přibyli ještě Marek Peško ze Slovenska a Lukáš Měchura.

Od startu jde do čela Slavik a pak už jedeme zhruba všichni vedle sebe, já jsem na nevýhodné venkovní pozici ale v první zatáčce podjíždím jak Peška, tak i Měchuru a dostávám se za Slavika na 2.místo. Dupu co to jde, jenže ve druhé zatáčce Slavik chybuje a padá k zemi a já jsem se o něj téměř zastavil, a tím pádem mě předjel jak Měchura, tak i Peško, kterého jsem se ještě snažil dojet ale o kousek to nevyšlo, takže velká škoda a smůla zároveň. Konečné 11.místo po té kvalfikaci není špatné, je to pěkný výsledek, ale do té TOP 8 chyběl vážně kousek.

 

Fotogalerie

česky english